Lightscape

5 września 2017, 16:53, LightscapeSukcesja

Targi regionalne w Sukcesji

Smacznie i zdrowo

Jarmark Produktów Regionalnych w Sukcesji

 

Chleby na naturalnym zakwasie, tradycyjne wędliny z Podlasia, oscypki i sery góralskie. To tylko niektóre produkty. Te i wiele innych produktów będzie można kupić na Jarmarku Produktów Regionalnych, który odbędzie się od 14 do 17 września w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja.

Już od 14 września wszyscy smakosze będą mieli okazję zadbać o swoje podniebienia podczas pierwszej edycji Jarmarku Produktów Regionalnych, organizowanego przez Sukcesję. Podczas wydarzenia łodzianie przekonają się, że produkty tworzone według tradycyjnych recept są po prostu smaczne, a o ich recepturę będą mogli zapytać producentów wyrobów regionalnych.

Na stoiskach będzie można zaopatrzyć się w tradycyjne produkty charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski, takie jak: wędliny z Podlasia, chleby na zakwasie czy serki góralskie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie produkty oferowane podczas jarmarku robione są według starych receptur, a ich wspaniały smak i aromat przypomina domowy zapiecek.

Stoiska z regionalną żywnością staną na poziomie -1. Zakupy będzie można robić w godzinach otwarcia centrum, od czwartku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 21:00.

 

Kultura Dostępna w kinie Helios w Sukcesji

 

„Kultura Dostępna” to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć nagradzane i doceniane przez krytyków polskie filmy. Dzięki projektowi, bilety na czwartkowe seanse w kinie Helios w Sukcesji kosztują jedyne 10 zł dla każdego. Ósma edycja wydarzenia startuje w czwartek, 7 września.

Wrześniowa edycja rozpocznie się od filmu „Gwiazdy” – klimatycznie zobrazowanej historii kariery piłkarskiej i życia Jana Banasia. Fabularyzowane biografie cieszą się wielkim powodzeniem, co dowodzi, że nie brakuje w naszej historii i kulturze barwnych osobowości. Dlatego w tej edycji zobaczymy jeszcze pięć filmów opartych na prawdziwych wydarzeniach. Będzie to „Sztuka kochania, historia Michaliny Wisłockiej”, „Maria Skłodowska-Curie”, „Bodo”, „Powidoki” i „Amok”.

Wielbicieli kina sensacyjnego zainteresują „Volta” Juliusza Machulskiego, „Konwój” z Januszem Gajosem i Robertem Więckiewiczem oraz pełny mocnych ról „Pitbull, niebezpieczne kobiety”.  Bardziej refleksyjne propozycje to „Pokot” Agnieszki Holland, „Szatan kazał tańczyć” i „Moje córki krowy”. Eksperymentalne „Królewicz Olch” i „Wściekłość” - to kino w nowatorski sposób pokazujące problemy młodszego pokolenia. Jedyny dokument w repertuarze – „21 x Nowy Jork” –  da widzom możliwość spotkania z intrygującymi mieszkańcami Nowego Jorku.

Projekt „Kultura Dostępna w Kinach” jest częścią programu „Kultura Dostępna” realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Szczegółowe informacje dotyczące cyklu oraz poszczególnych seansów dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna.

 

Światła. Kamera. Akcja!

Zostań gwiazdą filmową z Sukcesją

 

Światła jupiterów. Błysk fleszy. Kto nie marzył, by choć na jeden dzień poczuć się jak gwiazda filmowa? A może krótka rola w serialu bądź reklamie, tylko po to, aby sprawdzić swoje umiejętności przed kamerą? W dwa weekendy, 9-10 oraz 16-17 września, dzięki współpracy Centrum H-R Sukcesja z Centrum Filmowym ATV FILM, każdy będzie mógł wziąć udział w castingu do jednej z największych tego typu agencji w kraju.

Twoje dziecko to mały artysta, który bryluje na rodzinnych spotkaniach? A może marzy by zostać w przyszłości gwiazdą filmową? Nie boi się kontaktu z kamerą lub aparatem, jest komunikatywne, przebojowe? Szybko przystosowuje się do nowego środowiska? A może to Ty chcesz spróbować swoich sił w świecie reklamy, telewizji czy filmu bądź po prostu odbyć ciekawą przygodę na ekranie? Dzięki współpracy Sukcesji z Centrum Filmowym ATV FILM, Wasze marzenia mogą zostać zrealizowane. Galeria Twarzy to największy w Polsce katalog wizualnych osobowości. Współpracują z nią producenci takich seriali jak „Na dobre i na złe”, „Komisarz Alex” czy „Ranczo”, jak również firmy reklamowe, reżyserzy castingowi, studia filmowe i telewizyjne, producenci filmowi, styliści, wizażyści i fotografowie.

 Jak wziąć udział w castingu?

Galeria Twarzy to miejsce, które zrzesza dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. W świecie filmu liczy się wizualna różnorodność, dlatego w castingu może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku czy typu urody. Aby wziąć udział w akcji wystarczy pozytywne nastawienie oraz uzupełnienie formularza osobowego, który będzie dostępny na miejscu. Następnie zostanie wykonana sesja zdjęciowa, która po akceptacji przez modela, zostanie opublikowana w Galerii Twarzy. W przypadku osób niepełnoletnich – bezwzględnie wymagana jest obecność opiekuna. Castingi przeprowadzone zostaną na terenie Sukcesji w dwa weekendy: 9 – 10 oraz 16-17 września.

Centrum Filmowe ATV FILM będzie czekało na wszystkich chętnych na poziomie -1 przy Jupi Parku w godzinach funkcjonowania Sukcesji. Uczestnictwo jest bezpłatne.

 

Akustyczny wieczór w Vapiano w Sukcesji

                                              

Jesień to czas, kiedy chętniej sięgamy po drobne przyjemności. Ulubiona muzyka, pyszne jedzenie, a to wszystko w towarzystwie przyjaciół – brzmi jak przepis na idealny wieczór. Włoska restauracja Vapiano, mieszcząca się w Sukcesji, oferuje swoim gościom cykle spotkań, podczas których zrelaksują się i będą mieli okazję skosztować pysznych potraw rodem z ojczyzny pizzy.

Wieczory muzyczne w Vapiano to cykl specjalnych koncertów, podczas których klienci restauracji Vapiano w Sukcesji mogą skosztować kuchni włoskiej przy dźwiękach specjalnie skomponowanej na te wieczory muzyki.

W piątek, 8 września, przed publicznością wystąpi zespół Triola Duet. Triola, czyli Ada Rusinkiewicz (wokal) oraz Kuba Jung (gitara) to duet zawodowych muzyków, którzy poznali się na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Poruszają się w wielu stylistykach muzyki kameralnej: od bluesa, przez jazz, piosenki międzywojenne, aż po covery współczesnej muzyki rozrywkowej.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy dokonać rezerwacji telefonicznie pod numerem 733 633 924. Ilość miejsc jest ograniczona. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja powstało w pobliżu ścisłego centrum Łodzi. W jego sąsiedztwie znajdują się m.in.: Międzynarodowe Targi Łódzkie, kampus Politechniki Łódzkiej oraz dwa budowane osiedla mieszkaniowe. Obiekt oferuje ponad 128 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 45 tys. mkw. powierzchni najmu, na której znajduje się ok. 160 lokali: sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, punktów usługowych, kawiarni, restauracji w strefie food court oraz część rozrywkowa m.in. z najnowocześniejszym w Łodzi 9-salowym kinem sieci Helios. Inwestorem obiektu jest Fabryka Biznesu. Sp. z o.o., z siedzibą w Łodzi. Autorem projektu architektonicznego Sukcesji jest wrocławska pracownia Group-Arch. Za zarządzanie obiektem i wynajem powierzchni odpowiedzialna jest firma Mayland Real Estate sp. z.o.o. Inwestycja została wpisana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na listę projektów kluczowych dla regionu.