Lightscape

30 sierpnia 2017, 10:32, LightscapeSukcesja

Początek września w Sukcesji

Sukcesja: bezpłatne szkolenia komputerowe dla 1 000 mieszkańców Łodzi

 

Pracownia Aktywnych „W Łodzi Zawsze Młodzi” to przestrzeń o powierzchni 200 mkw w całości dedykowana różnorodnym aktywnościom mieszkańców Łodzi, lokalnych organizacji pozarządowych a nawet środowiska biznesowego. Miejsce to zostało nieodpłatnie udostępnione przez CH-R Sukcesja, dając seniorom możliwość organizacji różnego rodzaju aktywności. Pracownia koordynowana przez Fundację Interwencji Kryzysowej i Pomocy Psychologicznej Subvenio stała się przestrzenią, w której realizowane są m.in. warsztaty komputerowe dla seniorów, dancingi międzypokoleniowe czy lektoraty językowe.

Fundacja Subvenio, dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi, zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach komputerowych, które będą się odbywały aż do 30 grudnia. W ramach projektu „Aktywni 60+” aż 1 000 seniorów z Łodzi będzie mogło zdobyć wiedzę praktyczną i poznać tajniki Internetu. Wszystko w przyjaznej, rodzinnej atmosferze wśród rówieśników. Zajęcia będą się odbywać w ramach dwóch grup, wynikających z poziomu zaawansowania uczestników. W grupie początkującej seniorzy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu podstawowych umiejętności, takich jak: korzystanie z wyszukiwarki i przeglądarki internetowej, obsługi poczty elektronicznej, komunikatorów wideo. W grupie zaawansowanej uczestnicy będą uczyć, jak robić zakupy przez Internet, a także w jaki sposób dokonywać płatności elektronicznych czy pracy z fotografią cyfrową. Podczas zajęć poznają funkcjonowanie mediów społecznościowych oraz nauczą się korzystać z usług publicznych przez Internet.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do soboty od 9:00 do 19:00 w Pracowni Aktywnych „W Łodzi Zawsze Młodzi”. Zapisy pod numerami telefonów: +48 501 988 014 oraz +48 511 614 574, codziennie w godzinach 9:00-14:00. Ilość miejsc ograniczona. Każda zakwalifikowana osoba będzie mogła uczestniczyć tylko w jednym cyklu warsztatów, który obejmuje 16 godzin lekcyjnych.

  

 

Kobieca strona Łodzi

Wrześniowa edycja bezpłatnych warsztatów w Sukcesji

 

Od doboru stylowych dodatków po warsztaty z zakresu fryzjerstwa i dietetyki, naukę florystyki, lekcje stylu, a także zajęcia z rozwoju osobistego. Łodzianki pokochały różnorodność zajęć w ramach cyklu „Kobieca strona Łodzi”. Wrześniowe spotkania będą obfitować w kolejne atrakcje!

„Kobieca strona Łodzi” to seria warsztatów dedykowanych właśnie kobietom, których tematyka porusza kwestie zdrowia, psychologii oraz samorozwoju. Zajęcia składają się z dwóch bloków tematycznych i odbywają się w każdą środę w Sukcesji. 6 września o godzinie 16:00 warsztaty rozpoczną się spotkaniem z trenerem personalnym, Dorotą Bałkańską-Kalitą, która opowie, jak po długim i męczącym dniu w pracy, dzięki zastosowaniu treningu opartego na koncepcji Yin i Yang, rozluźnić mięśnie. Tego samego dnia, o godzinie 18:00, profesjonalny couch dietetyczny, Anetta Uznańska, wyjaśni, jakie błędy żywieniowe najczęściej popełniamy oraz pokaże, jak dieta może stać się zdrową przyjemnością.

Podczas kolejnego spotkania, 13 września, uczestniczki „Kobiecej strony Łodzi” spotkają się z przedstawicielką Fundacji Inkubator, która opowie o projekcie "Dla nas Projekt - przeŁOM", w ramach którego osoby bezrobotne mają szansę otrzymać stypendium w wysokości 1850 netto/m-c, ale także skorzystać z poradnictwa zawodowego, wsparcia psychologicznego oraz z warsztatów kompetencji społecznych. Następnie o godzinie 18:00, z myślą o rodzicach i ich pociechach, odbędą się „Muzyczne Hopsasanki”, czyli zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 1,5 do 3 lat, które poprowadzi łódzki zespół Bergamutka.

W środę, 20 września zajęcia rozpoczną się spotkaniem z profesjonalną florystką Barbarą Steglińską, która zaprezentuje, w jaki sposób przygotować jesienne kompozycje z kwiatów i roślin, dzięki którym dom nabierze ciepła, koloru i radości. Podczas warsztatów, każda z pań wykona własnoręcznie wianek do zasuszenia i kompozycję w pudełku. O 18:00, Justyna i Erwin Ryter, doradcy prawni, poruszą temat bliski młodym rodzicom. Opowiedzą, jak radzić sobie z powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim bądź rodzicielskim.

Podczas ostatniego, wrześniowego spotkania stylistka Małgorzata Rogowska-Mrozowska pomoże uczestniczkom warsztatów zdefiniować ich typ urody i pokaże, które kolory są dla nich najbardziej odpowiednie. Podczas warsztatów o 18:00, które poprowadzi psycholog i trener umiejętności psychospołecznych, Marta Rolnik, poruszony zostanie temat relacji z innymi, tego jak należy bronić własnych granic bez zachowań agresywnych.

W zajęciach, w ramach cyklu „Kobieca strona Łodzi”, mogą uczestniczyć wszystkie zainteresowane kobiety. Mamy, które chcą wziąć udział w wydarzeniach będą mogły skorzystać z bezpłatnego kącika zabaw dla dzieci. Aby dołączyć do grupy warsztatowej „Kobieca strona Łodzi”, należy przed każdym warsztatem dokonać rezerwacji pod adresem mailowym: warsztaty@sukcesja.eu lub telefonicznie, pod numerem: 504 023 279. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się na poziomie -1, vis a vis sklepu Deichmann.

 

 

Początek września na dachu Sukcesji

 

Wraz z nową kartką w kalendarzu przychodzą coraz chłodniejsze wieczory. Co za tym idzie, to już ostatnie dni gorących imprez na dachu Sukcesji, które tak bardzo pokochali łodzianie. Wrzesień to czas pierwszych podsumowań sezonu letniego. Za nami 10 tygodni wspaniałych emocji, niezapomnianych imprez, wydarzeń tematycznych, koncertów, pokazów filmowych oraz warsztatów Tai Chi. Dach Sukcesji gościł znakomite postaci polskiej, jak i międzynarodowej sceny muzycznej oraz tanecznej. Na pożegnanie przygotowano ostatnią wakacyjną imprezę w rytmach latino z motywem przewodnim Back to school, pokazy filmowe w ramach „Polówki” oraz zajęcia Tai Chi.

Środy z Tai Chi

Sukcesja proponuje aktywnym łodzianom bezpłatne warsztaty Tai Chi. Azjatycka sztuka walki rozwija, relaksuje i pozwalają zapanować nad swoim ciałem. Treningi organizowane są wraz z Łódzką Szkołą Tai Chi, Kręgielnią Król Kul oraz marką Tranquini. Zajęcia odbywają się w każdą środę, o godzinie 18:00 na dachu Centrum. W przypadku braku pogody przenoszone są do sali balowej, tuż obok Kręgielni Król Kul zlokalizowanej na IV piętrze.

Zdobywca Oscara na dachu Sukcesji

Ostatnie ciepłe wieczory tego lata, śródziemnomorski klimat, doskonałe filmy, wygodne leżaki, roll bar i wyjątkowa atmosfera – tak będą wyglądały dwa ostatnie, czwartkowe spotkania z Letnim Festiwalem Filmowym „Polówka” na dachu Centrum. 31 sierpnia odbędzie się projekcja francusko-włoskiego dramatu pt. „Nienasyceni”.

7 września widzowie będą mogli ostatni raz w tym sezonie spotkać się na projekcji w ramach kina plenerowego w Sukcesji. Jako ostatni z cyklu 10 produkcji, obejrzą film nagrodzony Oscarem - „Wielkie piękno”. Włoski reżyser, Paolo Sorrentino przedstawił poruszającą historię Jepa Gambardella, starzejącego się dziennikarza, który błąka się po ulicach wiecznego miasta w poszukiwaniu rozrywki i wzruszeń. Podróże po Rzymie stają się równocześnie wycieczką po jego duszy. Począwszy od kadrów pełnych namiętności przez bezpowrotnieBchQ utraconą miłość aż po dynamiczną akcję, film zachwyca w każdej minucie.

Projekcja rozpocznie się tuż po zmroku, około godziny 21:00.

Impreza pod gołym niebem

1 września od godziny 21:00 rozpocznie się piątkowa impreza pod gołym niebem na dachu Sukcesji. Taneczna muzyka będzie idealnym pretekstem do spotkań z przyjaciółmi oraz relaksu po ciężkim tygodniu. Gorące nastroje, grill, leżaki roll bar, konkursy i drinki z palemkami, to tylko niektóre z atrakcji wieczoru.

Back to school w rytmie latino

Z kolei dzień później, w sobotę 2 września, odbędzie się najgorętsza impreza w całym mieście. Od godziny 21:00 miłośnicy gorącej muzyki i latynoskich tańców będą mieli niepowtarzalną okazję do zabawy pod gołym niebem podczas ostatniej imprezy tego lata na dachu Sukcesji. Będzie to dziesiąta taka noc w tym roku. Profesjonaliści ze szkoły Project Salsa zaprezentują swoje umiejętności podczas specjalnych pokazów, a każdy, kto zechce poznać tajniki tańca, nauczy się podstawowych kroków salsy, kizomby czy bachaty. Sukcesja pokaże całemu miastu, jak doskonale potrafią bawić się łodzianie. Tym razem spotkaniu będzie towarzyszył motyw przewodni: powrót do szkoły. Osoby, które przebiorą się w klimacie „Back to school”, będą miały możliwość zakupu okolicznościowego drinku w specjalnej cenie.

Wejście na dach znajduje się na poziomie IV, przy Kręgielni Król Kul.

 

 

Bezpłatne badania mammograficzne w Sukcesji

 

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega: rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem złośliwym wśród kobiet. Szacunkowo stanowi 20% wszystkich zachorowań Polek na nowotwory złośliwe. Ryzyko wzrasta po 50. roku życia. Najpoważniejszym problemem staje się jego zbyt późna diagnoza. 6 września Sukcesja zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka piersi.

Rozpoznanie nowotworu w fazie przedinwazyjnej w dużym stopniu zwiększa szanse na całkowite wyleczenie. Warto działać profilaktycznie i przyjrzeć się czynnościom służącym wczesnemu wykrywaniu tej choroby. W zakresie cyklicznej akcji realizowanej na terenie Sukcesji, wszystkie panie w wieku od 50 do 69 lat mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Specjalnie przygotowany mammobus dostępny będzie w środę, 6 września od 9:00 do 18:00. Zainteresowani proszeni są o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub na stronie www.mammo.pl/formularz.

Badanie nie wymaga dodatkowego przygotowania i trwa zaledwie kilka minut. Jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, a zastosowany podczas niego ucisk może wywołać jedynie krótkotrwałe uczucie dyskomfortu. Ciąża jest jedynym przeciwskazaniem do wykonania mammografii.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja powstało w pobliżu ścisłego centrum Łodzi. W jego sąsiedztwie znajdują się m.in.: Międzynarodowe Targi Łódzkie, kampus Politechniki Łódzkiej oraz dwa budowane osiedla mieszkaniowe. Obiekt oferuje ponad 128 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 45 tys. mkw. powierzchni najmu, na której znajduje się ok. 160 lokali: sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, punktów usługowych, kawiarni, restauracji w strefie food court oraz część rozrywkowa m.in. z najnowocześniejszym w Łodzi 9-salowym kinem sieci Helios. Inwestorem obiektu jest Fabryka Biznesu. Sp. z o.o., z siedzibą w Łodzi. Autorem projektu architektonicznego Sukcesji jest wrocławska pracownia Group-Arch. Za zarządzanie obiektem i wynajem powierzchni odpowiedzialna jest firma Mayland Real Estate sp. z.o.o. Inwestycja została wpisana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na listę projektów kluczowych dla regionu.