Lightscape

29 sierpnia 2017, 09:41, LightscapeIdea Hub Łódź

Akademia Ładnebebe w Łodzi, czyli spotkanie z przedsiębiorczymi mamami w Idea Hub

Już 7 września,  o godz. 12:00 w Idea Hub w Manufakturze, odbędą się warsztaty dla przedsiębiorczych mam z Łodzi. Podczas spotkania z cyklu Akademia Ładnebebe, współwłaścicielka studia i wydawnictwa Ładne Halo, podzieli się swoim doświadczeniem biznesowym i powie jak łączy życie prywatne z rozwojem własnej firmy. 

W Polsce już co trzecia firma jest prowadzona przez kobietę (33,4%) - to plasuje nasz kraj w czołówce Europy[1]. Powodem dla którego Polki decydują się na założenie własnej działalności jest m.in. chęć rozwoju oraz elastyczne godziny pracy, dzięki którym mogą więcej czasu poświęcić swoim pociechom. W województwie łódzkim do końca 2019 roku powstanie niemal 70 klubów malucha i żłobków[2]. Liczba ta może być odzwierciedleniem tego, jak ważny dla Łodzianek jest powrót do życia zawodowego.

Rozwój przedsiębiorczych mam z Łodzi ułatwiają także liczne wydarzenia organizowane specjalnie dla nich. Jednym z takich przedsięwzięć są nadchodzące warsztaty z cyklu Akademia Ładnebebe, organizowane przez Idea Hub oraz platformę ładnebebe. Już w czwartek, 7 września o godz. 12:00 w Idea Hub wystąpi Joanna Guszta, współwłaścicielka wydawnictwa Ładne Halo.

Autorka wydawanych nakładem własnym książek dla dzieci, opowie o krokach, które musiała podjąć, by założyć własne wydawnictwo i jak wygląda proces pracy nad książką. Uczestniczki wydarzenia dowiedzą się również w jaki sposób założyć studio tworzące identyfikacje wizualne oraz aplikacje, a także jak szukać klientów.  Joanna, jak sama mówi o sobie, jest „domorosłą ilustratorką”. Stawia na dobry design i promocję ciekawych ilustratorów, bo przecież „książka dla dzieci to pierwszy kontakt małego człowieka z kulturą”.  

Akademia Ładnebebe  w Idea Hub to seria warsztatów, spotkań z nietuzinkowymi, przedsiębiorczymi kobietami. Każda z nich jest mamą, która rozwijała własną firmę  od zera i jednocześnie łączyła pracę z wychowywaniem dzieci.  Dla jednej pasją jest świat zabawek dziecięcych, dla innej fotografia kulinarna, moda, czy też grafika i wydawanie książek. Wydarzenia z tego cyklu odbędą się w Łodzi, Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz Wrocławiu.

 

[1] https://badania.parp.gov.pl/files/74/75/76/479/15319.pdf

[2] https://rpo.lodzkie.pl/images/2017/blog/Lista-projektow-w-ktorych-utworzono-lub-planuje-sie-utworzyc-miejsca-opieki-nad-dziecmi-w-wieku-do-lat-3.pdf

 

Załączniki

Joanna Guszta
jpg, rozmiar: 23 KB
pobierz plik
Studio Ładne Halo
jpg, rozmiar: 119 KB
pobierz plik