Lightscape

9 sierpnia 2017, 17:04, LightscapeSukcesja

Aktywne lato w Sukcesji

Kobieca strona Łodzi

Sierpniowa edycja bezpłatnych warsztatów w Sukcesji

 

„Kobieca strona Łodzi” to seria warsztatów dedykowanych właśnie kobietom, których tematyka porusza kwestie zdrowia, psychologii oraz samorozwoju. Sierpniowe zajęcia składają się z dwóch bloków tematycznych, które odbywają się w każdą środę. Spotkania rozpoczynać się będą 1,5 godziny później niż dotychczas. Czy warto przejść na dietę? Kiedy sylwetka wymaga pracy? Jak poznać, które partie ciała wymagają większej ilości ćwiczeń? Podczas spotkania 16 sierpnia, o godzinie 16:30 panie uczestniczące w spotkaniu „Kobieca strona Łodzi” poznają całą prawdę o swoim ciele, sprawdzając jego skład, wymiary i kondycję. Zajęcia poprowadzi dietetyczka Dorota Misztal. Podczas kolejnego warsztatu, o godzinie 18:00, temat naturalnego piękna podejmie kosmetolog Dorota Mlostoń, która pokaże, jak zrobić w domu kosmetyki do pielęgnacji skóry o doskonałych właściwościach.

 

23 sierpnia, o godzinie 16:30 na spotkanie zaprasza wizażystka Klaudia Nastaga, która wytłumaczy i pokaże, jak w odpowiedni oraz sprawny sposób przed wyjściem do pracy nakleić sztuczne rzęsy. Tego samego dnia, o godzinie 18:00, Marta Miśkiewicz zaprezentuje mamom, jak wykonać śliczną lalkę dla swojego dziecka.

30 sierpnia, o godzinie 16:30 podczas kolejnego spotkania w ramach „Kobiecej strony Łodzi”, uczestniczki spotkają się z profesjonalną wizażystką, która zdradzi techniki profesjonalnego makijażu oczu efektem tzw. smokey eyes oraz podpowie, jaki typ make-upu jest odpowiedni na co dzień, a jaki na spotkanie biznesowe czy romantyczną kolację. Następnie, o godzinie 18:00, podjęta zostanie kwestia dodatków do stylizacji. Na spotkaniu z Anną Szczodry uczestniczki zajęć będą miały okazję przekonać się, jak krok po kroku można w łatwy sposób wykonać unikatową i modną biżuterię z żywicy.

W zajęciach w ramach cyklu „Kobieca strona Łodzi” mogą uczestniczyć wszystkie zainteresowane kobiety. Mamy, chcące wziąć udział w wydarzeniach, będą mogły skorzystać z bezpłatnej opieki profesjonalnej niani, która zaopiekuje się maluchami w czasie trwania zajęć. Aby dołączyć do grupy warsztatowej „Kobieca strona Łodzi”, należy na dwa dni przed każdym warsztatem dokonać rezerwacji pod adresem mailowym: warsztaty@sukcesja.eu lub telefonicznie, pod numerem: 504 023 279. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

 

Maraton zumby w Sukcesji

 

Połączenie energicznej muzyki, kroków charakterystycznych dla tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness sprawiło, że zumba to nie tylko jedna z najpopularniejszych form zajęć sportowych, ale przede wszystkim sposób na świetną zabawę i dobry humor. Z myślą o miłośnikach tego typu treningu, 19 sierpnia w Sukcesji odbędzie się maraton zajęć z zumby. Gośćmi spotkania będą Łukasz Grabowski i Jacek Pachnowski, jedni z najpopularniejszych trenerów tego rodzaju ćwiczeń.

 

Zumba łączy w sobie kilka różnych form tańców latynoamerykańskich, takich jak merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, cha-cha, rumba czy twist. Ma pozytywny wpływ zarówno na kształtowanie sylwetki, jak i dobre samopoczucie. Powstała w Kolumbii w połowie lat 90., zyskując popularność na całym świecie. Miłośnicy zumby z Łodzi i okolic będą mieli okazję spróbować swoich sił podczas maratonu, który odbędzie się 19 sierpnia w Sukcesji. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 15:00 i poprowadzi je Lidia Cieślikowska z klubu fitness Fit Fabric. Jak sama twierdzi, zumba to wspaniała zabawa połączona z masą spalonych kalorii, korzystna nauka koordynacji ruchowej oraz podstawowych kroków tańca, a przede wszystkim radość i dużo energii!

Od godziny 16:00 do 18:00 na parkiet zaproszeni zostaną goście specjalni, Łukasz Grabowski i Jacek Pachnowski, którzy poprowadzą zajęcia z zumby i salsation. Łukasz Grabowski to znany i rozchwytywany instruktor zumby, trener salsy, bachaty, kizomby i zouk’a. W ciągu ostatnich 5 lat występował w Polsce i za granicą w wielu formacjach tanecznych m.in. dla takich szkół, jak Salsa Factory, Latin Groove czy Salsa Libre. Za swoje największe sukcesy taneczne uważa występ na Bachaturo i na kongresie tanecznym w Berlinie, a za swoją najlepszą decyzję w życiu uważa rozpoczęcie swojej przygody z tańcem. Jego towarzyszem podczas zajęć będzie Jacek Pachnowski, który swoją przygodę z tańcem rozpoczął 20 lat temu. Wielokrotnie startował na turniejach tańca towarzyskiego, zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych, zdobywając najwyższą klasę z możliwych „S” w tańcach latynoamerykańskich. Od 10 lat zaraża swoją pasją, początkowo jako trener i instruktor tańca towarzyskiego, a później takich programów jak Dance Fitness, Zumba® czy Salsation®. Podczas swojej przygody z programami Dance Fitness miał przyjemność prowadzić maratony nie tylko w Polsce, ale też np. na Litwie czy Łotwie.

To jednak nie wszystko, o godzinie 18:00 zajęcia poprowadzi Karolina Szczepaniak, trenerka Fit Fabric.

Dyplomowana instruktorka tańca nowoczesnego i Zumba Fitness, a także zajęć na trampolinach. Fizjoterapeutka z wykształcenia i pasji, dzięki czemu doskonali trening i szczególnie dba o to, by był bezpieczny dla całego organizmu i wykonywany w pełni świadomie. Obecnie łączy formy taneczne z fitnessem i chce zachęcać ludzi do szalonego aktywnego stylu życia. Na zajęciach zaraża pozytywną energią i optymizmem, a także miłością do ruchu, zaś za dobry trening uważa taki, po którym umysł chce więcej, choć ciało nie ma siły.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zajęcia odbywać się będą na IV piętrze na dachu Sukcesji. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych maraton zumby zostanie przeniesiony do Sali Balowej.

 

Atrakcje z całego świata na tarasie na dachu Sukcesji

 

Cotygodniowe maratony atrakcji na tarasie na dachu Sukcesji już na stałe wpisały się w kalendarz miejskich wydarzeń w te wakacje. Każdego dnia, od środy do soboty, łodzianie mają możliwość uczestnictwa w różnorodnych atrakcjach, od zajęć z tai chi, pokazów kina plenerowego, po zabawę w ramach imprez tanecznych pod rozgwieżdżonym niebem.

 

„Polówka” na dachu centrum handlowego

Cykl spotkań z filmem podczas plenerowego kina „Polówka” to nie tylko możliwość obejrzenia klasycznych produkcji czy niedawno wyświetlanych na ekranach kin światowych. To także okazja do spotkania z przyjaciółmi i spędzenia czasu na wygodnych leżakach na dachu Sukcesji. Filmy wyświetlane w Centrum sprawiają, że można poczuć się jak na riwierze - a konkretniej - łódzkiej riwierze. Na ekranie głównymi bohaterami jest słońce, plaża i wszechogarniający włoski chillout.

10 sierpnia goście zobaczą dramat obyczajowy pt. „Saturno contro. Pod dobrą gwiazdą”. Obraz został nagrodzony na prestiżowych festiwalach filmowych w Europie, m.in. podczas David di Donatello we Włoszech.

Tydzień później, 16 sierpnia wyświetlony zostanie film włoskiej reżyserki Alice Rohrwacher – „Cuda”. Akcja dramatu toczy się na prowincji, gdzie przyszło dorastać Gelsominie. Jako najstarsza z czwórki rodzeństwa pragnie pomóc rodzinie i zdobyć główną nagrodę w telewizyjnym teleturnieju prowadzonym przez tajemniczą Milly Catenę. W tej roli zjawiskowa Monica Bellucci. Choć stoi to w całkowitej sprzeczności z poglądami i wartościami, które do tej pory wpajał jej ojciec, dziewczyna za wszelką cenę będzie starała się przekonać go do tego pomysłu. 

Seanse filmowe rozpoczynają się po godzinie 21:00, tuż po zachodzie słońca.

Piątkowe imprezy pod gołym niebem

Trwa cykl wakacyjnych piątkowych imprez na dachu Sukcesji. 11 i 18 sierpnia o godzinie 21:00 odbędą się kolejne wydarzenia, podczas których, taneczne przeboje disco przeplatać się będą z hitami muzyki popularnej. Jest to idealna okazja do spotkania z przyjaciółmi i doskonałej zabawy w letnim klimacie na świeżym powietrzu.

Silent Disco i noc spadających gwiazd w Sukcesji!

W sobotę, 12 sierpnia, odbędzie się oryginalne i niecodzienne wydarzenie muzyczne – Silent Disco. Tak zwana cicha impreza polega na zabawie przy zastosowaniu bezprzewodowych słuchawek. Uczestnicy będą mieli możliwość wyboru jednej z trzech ścieżek muzycznych. W repertuarze planowane są: muzyka z lat 80. i 90., popularne piosenki znane z radiowych list przebojów oraz disco polo. Za pomocą przełącznika na swoim zestawie słuchawkowym, uczestnicy będą mogli wybrać, w rytm jakich przebojów chcą się bawić. Będzie to nietypowe doświadczenie, które zagwarantuje niezapomniane doznania muzyczne. Wypożyczenie słuchawek to koszt 10 zł.

Sobotnie noce w klimatach latino

19 sierpnia jak niemal w każdą sobotę w Sukcesji zapanują latynoskie rytmy. Od godziny 21:00 entuzjaści gorących tańców przeniosą się w atmosferę salsy, kizomby i bachaty. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się podstawowych kroków poszczególnych stylów tańca pod okiem profesjonalistów z Project Salsa, którzy zaprezentują swoje umiejętności. Roztańczona publiczność to wizytówka sobotnich imprez, na których każdy znajdzie coś dla siebie.

Dach Sukcesji aż do końca sierpnia zachęcać będzie do zabawy w rytm letnich klimatów. Wejście znajduje się na poziomie IV, przy Kręgielni Król Kul.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja powstało w pobliżu ścisłego centrum Łodzi. W jego sąsiedztwie znajdują się m.in.: Międzynarodowe Targi Łódzkie, kampus Politechniki Łódzkiej oraz dwa budowane osiedla mieszkaniowe. Obiekt oferuje ponad 128 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 45 tys. mkw. powierzchni najmu, na której znajduje się ok. 160 lokali: sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, punktów usługowych, kawiarni, restauracji w strefie food court oraz część rozrywkowa m.in. z najnowocześniejszym w Łodzi 9-salowym kinem sieci Helios. Inwestorem obiektu jest Fabryka Biznesu. Sp. z o.o., z siedzibą w Łodzi. Autorem projektu architektonicznego Sukcesji jest wrocławska pracownia Group-Arch. Za zarządzanie obiektem i wynajem powierzchni odpowiedzialna jest firma Mayland Real Estate sp. z.o.o. Inwestycja została wpisana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na listę projektów kluczowych dla regionu.