Lightscape

2 sierpnia 2017, 10:00, LightscapeSukcesja

Potęga Łodzi w Sukcesji

Tegoroczne 594. urodziny Łodzi świętowaliśmy niezwykle hucznie. Niemal 300 wydarzeń i atrakcji dla mieszkańców miasta i regionu przyciągnęło ponad 200 tys. świętujących. Wszystkie osoby, które chciałyby przekonać się o pięknie naszego miasta, Sukcesja zaprasza do obejrzenia wystawy prezentującej fotografie biorące udział w konkursie „Potęga Łodzi - Power of Łódź”.

Łódź jest miastem, które zachowało niezwykłą w skali europejskiej, strukturę przestrzenną XIX-wiecznego, najdynamiczniej rozwijającego się w tej części świata miasta kreatywnego kapitalizmu. Niezwykłość ówczesnego rozwoju budowlanego, biznesowego i przemysłowego zapisana jest niemal w każdej tkance tworzącej historyczne centrum Łodzi. Aby uwiecznić niepowtarzalność miasta, Fundacja Ulicy Piotrkowskiej powołała konkurs „Potęga Łodzi - Power of Łódź”.

Przez najbliższe dwa tygodnie łodzianie mają możliwość podziwiać najlepsze fotografie, które zostały nagrodzone w ostatnich trzech edycjach plebiscytu. Ekspozycja prezentuje 23 prace podzielonych na dwie kategorie: do lat 16 oraz „open”.

Uwiecznione na fotografiach kadry prezentują zarówno detale architektoniczne eklektycznej Łodzi, jak również interesujące panoramy miasta. Wystawa, którą można podziwiać do 11 sierpnia w Sukcesji na poziomie -1, ukazuje niezaprzeczalne piękno oraz różnorodność form tkanki miejskiej.

 

  

Noc spadających gwiazd i silent disco na dachu Sukcesji

 

Zaczyna się na tę samą literę co słowo Sukcesja i jest równie pełen atrakcji. Mowa oczywiście o sierpniu. Przerzucona kartka w kalendarzu przypomina, że to najlepszy czas w roku na imprezy pod gołym niebem. Sukcesja jak co tydzień zaprasza łodzian na cykl wydarzeń na dachu. W programie m.in. letnie kino plenerowe, zabawy taneczne prowadzone przez DJ-ów oraz nietypowa, cicha impreza silent disco połączona z obserwacją Perseidów podczas nocy spadających gwiazd.

 

Wzruszający film na dachu Sukcesji

Czwartek, godzina 21:00 – czas znaleźć się na wygodnym leżaku na dachu Sukcesji i przenieść się myślami do świata filmu. Taki jest właśnie plan wielu łodzian, którzy co tydzień uczestniczą w projekcjach podczas Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka”. 10 sierpnia goście zobaczą dramat obyczajowy pt. „Saturno contro. Pod dobrą gwiazdą”.

Ferzan Özpetek, turecki reżyser, podejmuje temat najbardziej przejmującego rodzaju samotności - tego, którego doświadcza się w towarzystwie bliskich sobie osób. Bohaterem filmu jest grupa przyjaciół, która regularnie bawi się na wspólnych kolacjach, przygotowywanych przez pisarza Davide'a i jego chłopaka Lorenzo. Pozory bliskości pomiędzy 40-latkami niszczy wypadek gospodarza. Lorenzo traci przytomność i trafia do szpitala. Tragiczna sytuacja zbliża przyjaciół, którzy konfrontują się z własnymi uczuciami. Z pozoru tłumią emocje i skupiają się jedynie na swoich potrzebach. Obraz został nagrodzony na prestiżowych festiwalach filmowych w Europie, m.in. podczas David di Donatello we Włoszech.

„Saturno contro. Pod dobrą gwiazdą” jest jednym z filmów w klimacie śródziemnomorskim, które można oglądać w każdy czwartek wakacji na dachu w Sukcesji.

 

Szaleństwo na parkiecie

Piątkowe popołudnie to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w tygodniu. To właśnie tego dnia Sukcesja zaprasza na gorącą imprezę z cyklu On The Top. Zabawa w rytm największych wakacyjnych przebojów już na stałe wpisała się do harmonogramu letnich spotkań na dachu Sukcesji. Kręgielnia Król Kul zapewnia utalentowanego DJ-a, duży parkiet, wygodne leżaki, roll bar i grillowanie. Wszystko to zachęca łodzian do spędzenia wspaniałych chwil z przyjaciółmi, a najbliższa okazja już 4 sierpnia.

Silent disco pod gołym niebem

Z kolei 12 sierpnia, odbędzie się silent disco – oryginalne i gorące wydarzenie muzyczne. Tak zwana cicha impreza polega na zabawie przy zastosowaniu bezprzewodowych słuchawek. Uczestnicy będą mieli możliwość wyboru jednej z trzech ścieżek muzycznych. W repertuarze planowane jest muzyka z lat 80-90’, popularne piosenki znane z radiowych list przebojów oraz disco polo. Za pomocą przełącznika na swoim zestawie słuchawkowym uczestnicy będą mogli wybrać, w rytm jakich przebojów chcą się bawić. Będzie to nietypowe doświadczenie, które zagwarantuje niezapomniane doznania muzyczne. Wypożyczenie słuchawek to koszt 10 zł.

 

Noc spadających gwiazd na dachu Sukcesji

Tego samego wieczoru będą spełniały się marzenia. Mieszkańcy Łodzi będę mieli okazję obserwować niebo oraz spadające gwiazdy z dachu Sukcesji. To właśnie w nocy z 12 na 13 sierpnia będą panować najlepsze warunki do obserwacji Perseidów. Sukcesja zachęca do spędzenia wieczoru i nocy na wygodnych leżakach na dachu. Przygotowano liczne konkursy z nagrodami oraz promocje na barze. Wejście na dach znajduje się na poziomie IV za Kręgielnią Król Kul.

Aż do końca sierpnia Sukcesja zaprasza do zabawy pod gołym niebem w rytm letnich klimatów. W razie niesprzyjających warunków pogodowych wszystkie imprezy przenoszone są do Sali balowej.

 

 

Johnnie Walker Bowling Cup

Turniej łódzkiej gastronomii w Sukcesji

 

Branża gastronomiczna w Polsce jest jednym z szybciej rozwijających się obszarów. W Łodzi funkcjonuje ponad 500 zakładów gastronomicznych, m.in.: restauracje, bary, puby, tematyczne kawiarnie i herbaciarnie, cukiernie. Z myślą o integracji pracowników tego sektora, Kręgielnia Król Kul organizuje pierwszy w naszym mieście turniej bowlingowy dedykowany łódzkiej branży gastronomicznej - Johnnie Walker Bowling Cup 2017.

Turniej Johnnie Walker Bowling Cup 2017 składa się z trzech etapów. We wtorek, 8 sierpnia od godziny 18:00 do 23:00 w Kręgielni Król Kul w Sukcesji odbędą się eliminacje połączone z imprezą integracyjną. Tydzień później, 15 sierpnia, zorganizowany zostanie półfinał i finał imprezy. Na koniec bowlingowych zmagań wszyscy uczestnicy wraz z drużynami dopingującymi zostaną zaproszeni na parkiet, gdzie zaprzyjaźniony DJ Piotr rozkręci imprezę. 

Udział w turnieju jest darmowy. Drużyny reprezentujące łódzkie lokale powinny składać się z od 3 do 6 zawodników. Zapisów można dokonywać online na stronie: http://bit.ly/2uQH3Gz

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja powstało w pobliżu ścisłego centrum Łodzi. W jego sąsiedztwie znajdują się m.in.: Międzynarodowe Targi Łódzkie, kampus Politechniki Łódzkiej oraz dwa budowane osiedla mieszkaniowe. Obiekt oferuje ponad 128 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 45 tys. mkw. powierzchni najmu, na której znajduje się ok. 160 lokali: sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, punktów usługowych, kawiarni, restauracji w strefie food court oraz część rozrywkowa m.in. z najnowocześniejszym w Łodzi 9-salowym kinem sieci Helios. Inwestorem obiektu jest Fabryka Biznesu. Sp. z o.o., z siedzibą w Łodzi. Autorem projektu architektonicznego Sukcesji jest wrocławska pracownia Group-Arch. Za zarządzanie obiektem i wynajem powierzchni odpowiedzialna jest firma Mayland Real Estate sp. z.o.o. Inwestycja została wpisana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na listę projektów kluczowych dla regionu.