Aviva

5 lipca 2017, 09:43, Aviva

Aviva ubezpieczy rower kupiony nawet 24 miesiące temu

Na podstawie opinii klientów Aviva wydłużyła z 6 do 24 miesięcy okres od zakupu nowego roweru, w którym może on zostać objęty ubezpieczeniem „Koło za kołem”. Polisa ta, obejmująca m. in. casco roweru, jest w ofercie od kwietnia br. Można ją kupić przez internet.

Rower stał się atrakcyjną alternatywą dla samochodu. Jak wynika z najnowszych badań, więcej rowerzystów jeździ nim codziennie lub prawie codziennie (41%) niż siada za kierownicą auta (32%) . Połowa aktywnych rowerzystów wybiera go jako środek transportu do i z pracy, a blisko 60% jeździ nim na zakupy. Poprawia się infrastruktura dla rowerzystów, a korzystaniu z jednośladów sprzyja też moda na zdrowy styl życia.

Im więcej rowerzystów, tym niestety zwiększa się również prawdopodobieństwo wypadków z ich udziałem. Mamy świadomość, że podczas jazdy możemy ulec kontuzji lub wyrządzić komuś nieumyślnie szkodę, a nasz rower pozostawiony w miejscu publicznym może zostać skradziony. Rozpoczynając pilotaż, chcieliśmy zebrać opinie klientów i teraz wprowadzamy oczekiwaną przez nich zmianę w naszym ubezpieczeniu, aby idealnie odpowiadało potrzebom – mówi Małgorzata Skibińska, dyrektor działu rozwoju produktów majątkowych w Avivie.

Polisa „Koło za kołem” obejmuje cztery elementy:

„rowerowe casco”, czyli kradzież lub uszkodzenie roweru – do 100% ceny określonej w dokumencie zakupu nowego roweru, w zależności od okresu, który upłynął od zakupu
następstwa nieszczęśliwego wypadku – do 20 000 zł w razie nieszczęśliwego wypadku
lub uszczerbku na zdrowiu właściciela roweru
odpowiedzialność cywilną – do 20 000 zł na pokrycie szkód wyrządzonych osobom trzecim podczas jazdy rowerem
pakiet assistance – Pomoc Rowerowa 24 h – naprawa na miejscu lub transport do najbliższego warsztatu

Aviva należy do największych grup ubezpieczeniowych w Europie i jest liderem rynku w Wielkiej Brytanii. Obsługuje 34 mln klientów w 16 krajach Europy, Azji i Ameryki Północnej. Aviva w Polsce działa od 1992 roku (do 2009 roku jako Commercial Union). Obsługuje 3,5 mln klientów i zarządza aktywami powierzonymi przez klientów o wartości ponad 50 mld zł. Dodatkowe informacje: www.aviva.pl, www.aviva.com