6 kwietnia 2017, 11:00, Expander Advisorsinformacje prasowe

Expander odnotowuje rekordy sprzedaży i umacnia pozycję na rynku produktów inwestycyjnych.

W 2016 r. usługi doradców Expander Advisors cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. Aż trzy linie biznesowe odnotowały historyczne rekordy sprzedaży. W ujęciu rok do roku o 13 proc. wzrósł wolumen sprzedaży kredytów hipotecznych, o 45 proc. kredytów gotówkowych i aż o 120 proc. ubezpieczeń. Minione miesiące były okresem dalszej, zdecydowanej dywersyfikacji usług. Klienci coraz częściej przychodzili skorzystać z pomocy doradcy nie tylko w zakresie kredytu hipotecznego, ale również innych produktów finansowych.

Rok 2016 to dla Expander Advisors kolejny rok bicia rekordów sprzedażowych. Do trzech najdynamiczniej rozwijających się linii produktowych należały kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe i ubezpieczenia. Wolumen sprzedaży w tych obszarach wyniósł odpowiednio 5,1 mld zł (+13 proc. rok do roku), 585 mln zł (+45 proc r/r) i 11 mln (+120 proc. r/r).

 – W minionym roku notowaliśmy dalszy wzrost w segmencie kredytów hipotecznych, ale całościowy udział tych produktów w naszym wolumenie sprzedaży zmniejszył się. Oznacza to, że nasza oferta stale się poszerza, a klienci cenią naszą pomoc w wyborze zróżnicowanych produktów finansowych. W 2007 r. udział hipotek w ogólnym wolumenie sprzedaży wynosił 79 proc. W 2015 r. było to już 67 proc., a w 2016 r. spadł on do poziomu 64 proc. Dane te pokazują, że rozwijamy się dynamicznie w obrębie wielu linii produktowych – komentuje Adrian Jarosz, Prezes Zarządu Expander Advisors.

Co ósmy kredyt hipoteczny z pomocą doradcy Expandera

Kredyty hipoteczne nadal pozostają istotnym elementem oferty firmy. W 2016 r. wolumen tych produktów sprzedanych przez Expander Advisors wyniósł aż 5,1 mld zł, co stanowi historyczny rekord. To jedna ósma całkowitej wartości kredytów mieszkaniowych udzielonych w ubiegłym roku przez polskie banki.[1]

Klienci korzystający z naszych usług mają możliwość porównania szerokiej gamy ofert, różnych instytucji finansowych. Dokonanie takiej analizy na własną rękę byłoby z pewnością znacznie trudniejsze i bardzo czasochłonne. Stanowimy też ważne źródło informacji dla konsumentów z mniejszych miejscowości, w których funkcjonuje ograniczona liczba placówek bankowych. O tym, że zapotrzebowanie na nasze usługi rośnie świadczy nie tylko rekordowy wynik w 2016 r., ale także udane rozpoczęcie 2017. Już teraz możemy potwierdzić, że w lutym przekroczyliśmy 500 mln zł wolumenu sprzedaży hipotek, co stanowi 14 proc. całego rynku  – dodaje Adrian Jarosz, Expander Advisors.

Mocny start w segmencie inwestycji

W lutym 2016 r. Expander Advisors uzyskał status agenta firmy inwestycyjnej IPOPEMA Securities. Pozwoliło to firmie na dołączenie do swojego portfolio produktów unikatowych na rynku doradztwa, takich jak obligacje korporacyjne czy fundusze inwestycyjne zamknięte. Dodatkowo, rozbudowana sieć oddziałów sprzedaży sprawia, że zdecydowanie poprawiła się dostępność tego typu oferty dla klientów
z mniejszych miejscowości.

Dużym sukcesem było pozyskanie dzięki współpracy z IPOPEMA Securities dwóch publicznych emisji obligacji na wyłączność. Pierwszą z nich były obligacje Banku Pocztowego, których wartość emisji wyniosła 50 mln zł i została uplasowana w całości. Druga emisja dotyczyła start-upu technologicznego Braster SA – w wartej 10,5 mln zł ofercie publicznej inwestorzy za naszym pośrednictwem złożyli zapisy na 14,5 mln zł, co oznacza, że konieczna była prawie 28% redukcja. Zainteresowanie jakim cieszy się nasza oferta inwestycyjna pokazuje, że klienci obdarzają nas zaufaniem w kolejnej sferze finansów osobistych - dodaje Adrian Jarosz, Expander Advisors.

W segmencie inwestycji rok 2017 będzie stał pod znakiem kolejnych atrakcyjnych dla klientów ofert, dotyczących m.in. wybranych obligacji i ciekawych funduszy inwestycyjnych. Już teraz spółka może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży - na przykład w samym tylko lutym b.r. klienci za pośrednictwem Expandera zainwestowali ponad 40 mln w wybrane fundusze zamknięte Trigon TFI  i inne dedykowane produkty.

[1] Źródło: Raport AMRON-SARFiN