Lightscape

26 stycznia 2017, 15:28, LightscapeIdea Hub Łódź

Łódź zaklęta w komiksowych kadrach - specjalna wystawa Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Idea Hubie

Łódź zaklęta w komiksowych kadrach - specjalna wystawa Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Idea Hubie

30 stycznia, w przestrzeni łódzkiego Idea Hub, zagoszczą miejsca i znane postacie związane z Łodzią, uchwycone w komiksowych kadrach. Fabrykant Maurycy Poznański, gwiazda sceny i ekranu Eugeniusz Bodo, czy najbardziej zasłużony dla miasta architekt - Hilary Majewski – to tylko część znanych osób, które będzie można zobaczyć na wystawie zorganizowanej wspólnie z Międzynarodowym Festiwalem Komiksu i Gier. Ekspozycja kilkunastu prac stworzonych przez polskich artystów - Roberta Popieleckiego, Michała Arkusińskiego, Macieja Pałki oraz Tomasza Tomaszewskiego, potrwa do końca roku i będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych. To już druga taka inicjatywa Idea Hub i MFKiG, promująca Łódź oraz jej historię.

Ostatni poniedziałek stycznia będzie także pierwszym dniem wystawy prezentującej wybrane kadry komiksowe z albumu Łódź. Miejskie historie, przedstawiającego miasto i wiele postaci z nim związanych.

 – Ta antologia komiksowa to nasz najnowszy projekt. Składa się z jedenastu krótkich opowiadań, nad którymi pracowali znani polscy rysownicy. Wymyślili oni i zilustrowali ponad sto stron wypełnionych łódzką historią. Każda z nich przybliża losy któregoś ze znanych mieszkańców byłego centrum przemysłowego Polski. Oprócz osób związanych z rozwojem miasta, można również poznać losy lokalnych artystów m.in. Władysława Strzemińskiego oraz jego żony Katarzyny Kobro – opowiada Katarzyna Tośta, przedstawicielka MFKiG.

Wystawa umili czas pracującym w przestrzeni mikro- i małym przedsiębiorcom, dla których od ponad roku działa Idea Hub.
 – Założeniem projektu Idea Hub jest nie tylko oddanie do dyspozycji klientów bezpłatnego biurka z dostępem do internetu. To także miejsce skupiające lokalną społeczność, w którym odbywają się spotkania networkingowe, warsztaty i dyskusje dedykowane właścicielom firm – opowiada Marta Bloch, Project Manager Idea Hub. – Po raz kolejny zaprosiliśmy do naszej przestrzeni MFKiG. Łódź jest komiksową stolicą Polski, zatem angażowanie się w inicjatywy promujące takie działania kreatywne jest dla nas naturalne – dodaje Marta Bloch.

Wystawę od 30 stycznia będzie można zwiedzać w godzinach pracy Idea Hubu, czyli od poniedziałku do soboty od 10.00-22.00, a w niedzielę od  10.00– 21.00. Wstęp jest bezpłatny.

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt:

Paulina Morawska
p.morawska@lightscape.pl
tel. 884 399 270

Ewelina Wójcik
e.wojcik@lightscape.pl
tel. 697 850 449