Kontakt dla mediów

Account Executive

Agnieszka Jagusiak

Agnieszka Jagusiak

a.jagusiak@lightscape.pl
linux polska.jpg

Linux Polska zmienił adres i wprowadził się do Equatora

Firma Linux Polska dołączyła do grona najemców warszawskiego biurowca Equator IV. Spółka IT będąca ekspertem w zakresie technologii open source na polskim rynku oraz w regionie CEE, zajęła biuro na 11 piętrze.

Linux Polska już blisko dekadę specjalizuje się w usługach konsultingowych i integracyjnych w zakresie tworzenia architektur rozwiązań, systemów oraz aplikacji opartych o technologie bazujące na otwartych źródłach. W portfolio klientów firmy znajdują się zarówno największe polskie przedsiębiorstwa z sektora bankowo-finansowego, branży telekomunikacyjnej, jak i instytucje z sektora publicznego. W czerwcu Linux zaprezentował nowe logo oraz identyfikację wizualną, ale na tym nie koniec zmian. Od połowy sierpnia nową siedzibą firmy jest biurowiec Equator IV należący do Karimpol Polska. Co skłoniło polską spółkę IT do przeprowadzki?

Do grona klientów Linux Polska dołączają kolejne firmy, także z zagranicy. Pomagamy największym przedsiębiorstwom na rynku w przeprowadzeniu transformacji IT, adaptacji rozwiązań open source oraz w pokonywaniu barier technologicznych. Współpracujemy na co dzień z wieloma partnerami – światowymi liderami branży IT. Zależy nam na nieustannym rozwoju naszej marki, a przeprowadzka do nowoczesnego biurowca klasy A jest krokiem, który wesprze Linux Polska w tych działaniach. Equator IV umożliwia najemcom dowolną aranżację przestrzeni biurowej, dzięki czemu mamy pewność, że nowe biuro będzie w pełni odpowiadać na potrzeby zespołu Linux Polska. Przy podejmowaniu decyzji o tym, gdzie będzie znajdować się nasza siedziba, nie bez znaczenia był również fakt, że obiekt posiada „zielony certyfikat” BREEAM na poziomie Very Good. To dla nas sygnał, że inwestycja została zaprojektowana oraz zbudowana w taki sposób, aby nie wpływać negatywnie na środowisko naturalne, ani na zdrowie osób przebywających w biurowcu. Zastosowane w obiekcie rozwiązania technologiczne także zostały pomyślane w taki sposób, aby sprzyjać codziennemu komfortowi pracowników. Dlatego jesteśmy pewni, że postawienie na biurowiec Equator było najlepszym wyborem – uważa Dariusz Świąder, prezes zarządu Linux Polska.

Biurowiec Equator IV należy do kompleksu Equator Office Park mieszczącego się przy Al. Jerozolimskich. Został oddany do użytku w czerwcu tego roku i od samego początku zwrócił uwagę firm, które chcą zapewnić swoim pracownikom komfortowe miejsce pracy. Zaletą biurowca jest nowoczesna i funkcjonalna przestrzeń, a także jego doskonała lokalizacja, przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych stolicy – Alejach Jerozolimskich, w bliskim sąsiedztwie dworca PKP Warszawa Zachodnia i dworca autobusowego oraz niedalekiej odległości od kluczowej stacji metra Rondo Daszyńskiego.


Linux® Polska – polska spółka IT działająca od 2009 r. Ekspert w zakresie technologii open source na rynku polskim oraz w regionie CEE. Spółka świadczy usługi konsultingowe, audytorskie, wdrożeniowe, integracyjne i utrzymaniowe. Specjalizuje się w tworzeniu i implementacji architektur rozwiązań, systemów i aplikacji opartych o technologie otwarto źródłowe. Wraz z usługami własnymi Linux Polska dostarcza technologie informatyczne współpracując ze światowymi liderami IT takimi jak m.in.: Red Hat, Splunk, EnterpriseDB, Docker, Puppet, Suse czy Zabbix. Ofertę technologiczną spółki uzupełniają usługi szkoleniowe.